| anonim_4396 a întrebat:

De 1 saptamana deja am un sentiment usor de discomfort la ochi, ca un corp strain...senzatia cateodata e mai enervanta dar uneori e ca si cum nu ar fi acolo.Insa cand verific nu am nimic acolo si cand folosesc picaturi dispare pe moment? Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai tras curent, ia un antiinflamator!

| Holy2010 a răspuns:

Se poate sa fi fost la un moment dat o micro granula de nisip.Te-ai frecat la ochi si corneea e lezata usor. De acolo senzatia de corp strain.