| deautza25 a întrebat:

Ieri efectiv ma jucam cu genele(idk, imi place sa ma joc cu genele cand rimelul de pe ele se usuca) si la un moment dat mi-au intrat mai multe gene deodata in ochi.Nu cred ca au intrat cu totul, dar cu siguranta varful lor intrase. Faza e ca de atunci am o senzatie de disconfort permanent.Am pus-o pe mama sa se uite si a spus ca nu am nimic. La scoala m-am dus la cabinet si mi-a pus cateva picaturi de ser fiziologic.Din nou, nimic. Inca simt senzatia de corp strain in ochi si nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MGica a răspuns:

In mod normal, astea te pot jena. Senzatia de jena cand misti ochiul/clipesti poate sa difere. Daca genele ti-au intrat in ochi, ceea ce se intampla, poate sa dispara peste cateva ore sau cateva zile. Daca trec zile si nu dispare, consulta un medic. S-ar putea sa fi afectata ceva mai mult decat trebuia, din nou, o presupunere.