| karinaa01992 a întrebat:

Buna este normal sa dormi 3 zile încontinuu și sa ai stare de somnolenta, oboseala și moleșeală? Vineri n am fost la școala și am dormit de joi seara ce ar veni cam vineri pe la 5 dimineața când m-am culcat și am dormit pana duminica după-amiaza pe la 4 cam așa.Tin sa Menționez ca am putut dormi atâta ca am fost singura acasă ca altfel nu ma lăsau părinții mei ma trezeau direct laughing m-am mai sculat sa zicem din 10 in 10 ore sa merg la baie și sa beau apa, maxim sa rasp la un apel telefonic. Alta chestie ar fi ca toată săptămâna precedenta m-am simțit ft obosita, deși eu ma culc pe la 10-10:30 și ma scol la 6:40 pentru liceu apoi de la 3 la 8 bag somn după amiaza și tot obosita ma simt la școala și după.Îmi recomandați ceva? Este ok? Sincer nu pot sta treaza prea mult timp.Nu știu ce se întâmpla cu mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Normal nu este, insemanand ca acea persoana este bolnava, are un virus sau o boala si organsimul se reface prin somn, sau boleste ori este in depresie severa.
Recomand investigatii medicale!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e normal

| ReddY25 a răspuns:

Nu e deloc

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Ori esti in depresie sau in stres mare ori sunt ceva probleme medicale.

Sa verifici in camera / locuinta daca nu ai igrasie (mucegai pe pereti, dupa dulapuri etc).

| Sophieka a răspuns:

Imi amintesc ca si eu cu ani in urma cand eram eleva, am avut o perioada de 2 saptamani in care pur si simplu nu ma mai prindeai treaza decat cand mergeam la scoala. In rest dormeam incontinuu la fel ca tine. Apoi dupa 2 saptamani am zis gata si de atunci nu am mai avut situatia asta. In schimb acele 2 saptamani mi-au prins bine si pe perioada in care am dormit atat de mult, am avut o concentrare si o memorie foarte buna la scoala.
Dar cum ma puneam in pat, cum adormeam instant, parca aveam un pat magic care ma adormea instantaneu.

| carevaescu a răspuns:

Mergi la medic. Sanatate

| adryang78 a răspuns:

Ești doar obosită. O cură de magneziu ar fi bună pentru tine. Îți recomand Magne B6, găsești la farmacie.

| Dragobeta a răspuns:

Esti foarte obosita. Plus frigurile de acum... Nu esti racita?
Organismul are nevoie de odihna. De aia ai dormit. Poate daca iesi putin pe afara la aer curat iti vei reveni.
Mergi la medicul de familie sa-ti prescrie vitamine si mai ales minerale.