| TreiSurori a întrebat:

De 2 saptamani il visez pe bunicul meu mort..in continuu (si la pranz cand dorm 1 ora 2)
Apoi cand incerc sa dorm ma trezesc brusc din somn.
Aseara m-am pus in pat la 00:12 si nu am putut dormi pana la 5:45. Adormeam putin si ma trezeam brusc...
stie cineva ce poate fi?
nu vreau sa merg momentan la doctor, nu am cum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nici nu trebuie sa mergi la doctor,neaparat. Tu ai ceva pe suflet, fie ai constiinta incarcata, fie iti pare rau de ceva, fie iti e dor de el, e ceva la tine in suflet care nu iti da pace. Daca esti credincioasa, mergi la o biserica si fa o pomana pentru el(cei care cred in superstitii spun ca ar cere bunicul sa faci asta), sau poti pur si simplu sa te gandesti ce anume iti aduce aminte de el, poate ai gresit cu ceva, vorbeste cu cineva apropiat, si asta te poate ajuta. Pur si simplu in mintea ta este ceva de care nu iti dai seama, aparent, dar care nu-ti da pace.

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă-ţi cere ceva anume, dăi cuiva de pomanbă. Spune-i mamei sau bunicii că ştiu ce au de făcut.

| KodrutZ a răspuns:

Halucinant! Nu cred ca te asteptai la citeva dintre raspunsurile astea. Nici eu. Uite ce face religia din oamenii mai slabi de cerebel...
Cind a murit bunicul tau? Cel mai probabil e ceva normal, posibil sa fie subconstientul la treaba. Nu cred ca e treaba de spiritism cit de alimentatie, aer curat, impacat cu ideea. Viziteaza-i mormintul, vorbeste cu el - poate suna a spiritism, dar nu e.

| TreiSurori explică (pentru KodrutZ):

Cum spuneai tu - freaks laughing.
Anyway, bunicul meu a murit acum 4 ani, problema e ca nu am fost la inmormantarea lui si poate e suparat..nu am fost niciodata la o inmormantare pentru ca sunt "slaba de inger".
Sunt in Italia, nu am cum sa merg la mormantul lui, o sa ajung dar nu prea curand.
multumesc de raspuns.

| KodrutZ a răspuns (pentru TreiSurori):

Stai calma, si eu urasc inmormantarile, am vazut chestii care pe altii i-ar face sa lesine/decarteze, nu are legatura cu a fi slab de inger sau nu. Mie unul mi se pare un circ absurd, se aduna o gramada de neica-nimeni sa pomeneasca un om pe care cind era in viata il birfeau sau il ignorau, si dupa aia mai trec pe la cimitir de paste, ca asa sint ei buni cre(s)tini.

| TreiSurori explică (pentru KodrutZ):

Hahahaha cre(s)tini laughing - esti tare!
nu imi place nimic ce tine de moarte, in place viata - e frumoasa.
thx

| Mihaela1964 a răspuns:

Pe 9 martie e Sambata Mortilor, da de pomana pentru el, poti face asta si inainte.N-o sa-l mai visezi...

| benga94 a răspuns:

Ai pacatuit ai umblat cu baieti mai multi si de asta, ce sa va vafc daca nu sunteti fetite cuminti!

| TreiSurori explică (pentru benga94):

1. sunt virgina
2. nu am prieten
wow cat am pacatuit...

| Claudya54 a răspuns:

Buna! eu cand ere-am mai mica visam tot felul de morti.serpi etc dar seara cand spun rugaciunea ma inchin si zic doamne te rog sa nu mai visez urat si sa nu mai am ganduri necurate si m-a ajutat incearca si tu si sper ca te-am ajutat!

| Vendettatpu a răspuns:

Parerea me e ca ar trebui sa mergi la un preot, NU CRED ca problema ata tine de un doctor.

| CHUpopCHU a răspuns:

Incearca sa uiti... Cred ca l-ai indragit prea mult incat il tii pastrat in mintea ta! incearca sa uiti sa faci alte chestii, daca vrei poti sa te duci si la un preot dar iti sugerez sa faci mai maulte chestii si cand iti amintesti de el te duci la baie si te speli putin pe fata...o sa vezi ca o sa iti treaca (asa am patit si eu cu bunica mea si tot asa faceam si functiona ) Multa bafta!

| MaidenRose a răspuns:

Din popor, se spune ca atunci cand persoanele moarte incerca sa ia legatura cu tine trebuie sa le dai ceva de pomana(de preferat mancare gatita). Nu te speria nu este un lucru rau. Fundita? puppy dog eyes