| Yoshy18 a întrebat:

De 2 zile au inceput sa ma doara rinichii destul de rau. Este o duere suportabila dar pe care o simt mereu. Nu pot sa ma aplec, daca fac asta simt ca mor de durere. Iau tratament de 3 ani pentru pietre la rinichi, am fost la doctor si nu a facut mai nimic nou, a zis sa iau in continuare tratamentul care consta in foarte multe ceaiuri pe zi si pastile. Totusi de 4 zile nu se opreste durerea, doar daca stau pe un scaun comod cu spatar sau in pat nu mai simt nimic sau intepaturi foarte mici. Ce pot sa fac? Am fost la 5 medici si chiar la spital si nu m-au ajutat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Rax a răspuns:

Imi pare rau.si eu am avut dureri mari de la nisip la rinichi(cu siguranta si tu ai tot nisip, pietrele te duc direct la operatie).am luat tratament si mi amintesc ca durerile mi au trecut in ultima zi sau penultima de tratament, in primeze zile de tratament durerile erau tot puternice.