| Radandam a întrebat:

De 2 zile ma dor gambele, ca o febra musculara acolo și nu am forța asa in ele, putere, în sus sunt ok, am avut la bratul stâng vreo 2 săptămâni simțeam durere din când în când. Ma gândesc sa nu fie covid, de 2 zile de când au început simptomele sa ma doară gambele, în rest mai strănut doar, când și când în timpul zilei. Dacă ma duc mâine la spital și le spun astea, o sa îmi facă și test covid 19?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună! Să sperăm că nu este Covid. Nu te alarma! Dacă ar fi covid, în general durerea musculara si slăbiciunea se resimt in tot corpul. De asemenea, lipsa mirosului și a gustului sunt esentiale pentru existența virusului. Esti sigur ca nu ai depus un efort mai mare si aceasta este cauza? Oricum, pentru liniștea ta, iti poti face un test rapid( găsești la Dr max și chiar alte farmacii). Stiam ca poti suna și la salvare și ei vin si te testeaza. Sănătate!

| Radandam explică (pentru RalucaRalu2):

Am facut 2 teste de Saliva acasă și au ieșit negative, am făcut un test rapid la spital negativ. Stranutul din când în când îl am și cică nu e simptom covid 19. Iar durerile musculare at trebui in tot corpul asa știu. Nu știu ce sa cred.

| RalucaRalu2 a răspuns (pentru Radandam):

Stranutul poate fi și de la polen, ambrozie, daca esti alergic cumva. Păstrează-ti calmul și evită pe cat posibil stresul.