| Axer a întrebat:

Cred ca de vreo 2 3 săptămâni am venit de la spital din cauza durerilor de burta.
Atunci la spital am stat internat 3 zile și pentru ca aseară au revenit durerile nu asa de rele ca atunci tot m-am panicat pentru ca nu mai vreau la spital.
Deci de aseară a început sa ma doara și ma înțeapă burta pe tot abdomenul dar cel mai rău ma doare sub buric și în partea de deasupra stomacului mai ales când apăs.
Pe lângă simptomele astea mai am și altele dar astea le am de mai mult timp cred ca de luni bune

-încep sa urinez greu
-durere în flancuri
-durere de spate în partea lombara
-urinez fără presiune
-urinez des inclusiv noaptea.
Nu inteleg, la sptial mi-au făcut radiografii si mi-au făcut și un ecograf și au zic ca nu am nimic doar o colica abdominala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Asa ca...regimhappy

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Banuiesc ca ti au facut teste de urina si sange pentru depistarea vreunei infectii in organism.
Este la farmacie un test pentru infectie urinara.
Oricum trebuie sa iei un atiacid, sa te hidratezi corect si regim alimentar.
Probabil ti au recomandat cand ai iesit din spital.

| Axer explică (pentru ioana748):

Mi-au spus sa mănânc mâncăruri ușoare:supe, orez, cartofi.
Și fix asta nu am făcut.

| ioana748 a răspuns (pentru Axer):

Asa ca...regimhappy