| eliza7943 a întrebat:

De 2 zile mi-a aparut pe o labie majora putin spre interior niste bubite care ma jeneaza foarte tare ...de la ce pot fi?
Ultimul contact sexual a fost cu sotul meu pe 1.02 prima zi dupa terminarea menstruatiei... vreau sa mentionez ca si lui i-au aparut cateva pe penis(nu pe "cap") bubite(besici).
Ce poate sa fie? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la ginecologie si vezi despre ce fel de infectie este vorba, posibil sa fie o boala cu transmitere sexuala.
Nu uita sa ceri tratament pentru tine si sotul si sa-l faceti concomitent (in acelasi timp), ca sa evitati recontaminarea.
Sexul find interzis pe toata perioada tratamentului, pana ce analiza iese negativa.

| Freya1 a răspuns:

Poate fi o boala cu transmitere sexuala sau o simpla iritatie.
Incearca 2, 3 zile o igiena riguroasa si unguent clotrimazol si daca nu trece mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Poate fi o iritatie sau o infectie cu o boala sexuala. Consultati medicul de familie sau un medic ginecolog, care vor stabili cauzele aparitiei acestor bubite. Urmati amandoi tratamentul dat de medici.