| Laurretta a întrebat:

De 20 de zile am inceput sa iau vitamina C si multivitamine efervescente si de atunci am observat ca a inceput sa'mi cada foarte mult par. poate fii din cauza vitaminelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai apucat de luat vitamine fara indrumarea si recomandarile unui medic intrerupe acel tratament imediat.
Uneori corpul face stoc de vitamine iar oamenii fac excess de vitamine ceea ce poate dauna organismului.
Exista mereu riscul ca unele persoane sa aiba alergii ori efecte secundare grave de la anumite vitamine ori asa zisele multivitamine.
Mergi la un medic acum referitor la problema cu caderea parului si in viitor sa nu mai iei medicamente dupa recomandarile persoanelor neavizate ori de capul tau.

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Nu poate fi de la vitamine,însă dacă tratamentul ai început să îl iei după ureche întrerupe-l și mergi la medic pentru recomandarea lui. Și vitaminele îți pot face rău în unele cazuri, pentru că depinde firma și problema pentru care le administrezi.

Baftă, ai grijă de tine.

| Ralucutza a răspuns:

Nu, vitaminele nu ar trebui sa provoace caderea parului.

| ionuutzuu a răspuns:

Vitaminele se iau din mancare nu din pastile!