| andy14 a întrebat:

De 4 zile sunt ametit si respir foarte greu. Am aceste simptome in urma unui atac de panica. Cum pot sa scap de ameteala si respiratia grea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ametelile pot proveni si din cauza ca creierul nu este oxigenat cum trebuie, dar mai pot fi si multe alte cauze. Deci primul lucru: faci analize la plamani sa te convingi ca totul e OK cu respiratia! Eu nu sunt doctor dar cred ca de acolo vin problemele tale! Bafta!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mergi la un doctor pana nu e prea tarziu...

| andy14 explică (pentru lpavel):

Am fost la urgente (initial am crezut ca am luat otrava ) la toxicologie mi-au facut analize de sange si ju am nimic

| lpavel a răspuns (pentru andy14):

Nu pot sa cred ce doctori idioti... trebuia sa-ti faca analiza la plamani nicidecum la sange big grin Oricum poate gresesc eu, poate chiar nu ai nimic... dar mai asteapta cateva zile si daca nu-ti revii fa-ti analize la plamani! Bafta!

| andy14 explică (pentru lpavel):

Ok poate am ceva la plamani dar pentru ameteli? Mai mult ma afecteaza ameteala asta permanenta, nu pot sa merg pe strada singur ca sunt sanse sa cad

| andy14 explică (pentru lpavel):

Ok mersi

| lpavel a răspuns (pentru andy14):

Cu placere! happy

| lpavel a răspuns (pentru andy14):

Ametelile pot proveni si din cauza ca creierul nu este oxigenat cum trebuie, dar mai pot fi si multe alte cauze. Deci primul lucru: faci analize la plamani sa te convingi ca totul e OK cu respiratia! Eu nu sunt doctor dar cred ca de acolo vin problemele tale! Bafta!

| stefanminea a răspuns:

Boala ta este pe fond pshihologic.
Unu:Încearcă sa respiri si sa fii calma atunci când ametesti iar la respiratie grea inchide ochii siincearca sa te linistesti sau de ce nu sa nu dormi

| andy14 explică (pentru stefanminea):

Chestia asta nu o am uneori, este permanenta de 4 zile