| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

acu o ora veni cu sora mea de la coafor si acolo stateam pe scaun ereau mai multe persoane si incepui asa sa respir greu, dupa imi batea inima, imi veni ameteala, avusai un atac de panica. si dupa ce o termina pe soramea zisa ala ca esti gata ca uite frateto isi lo atac de panica si ma simti naspa ereau si multe fete. vreau odata sa scap de aceste atacuri de panica m-am saturat vreau sa duc o viata normala sunt disperat. jur va rog eu frumos ajutati-ma da-timi un sfat un prieten zicea ca nu te ajuta psihologu... va rog eu ajutati-ma sa inving astea ca m-am aturat vreau sa stau si eu undeva daca ma duc acu sa ma tund imi iau atac de panica imi venea sa ies afara nu stiu parca ma sufocam

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Psihologul te ajuta, dar cu rabdare. Mergi la psiholog, dornic sa lupti cu aceasta problema si inarmat cu putere de lupta si rabdare. Cam 2 ani va dura pana vei reusi sa scapi de tot, dar vei vedea imbunatatiri dupa doar 6 luni de psihoterapie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu apela la pisalog, lasa medicii sa te investigheze. Scapare n-ai, spera la o ameliorare.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca am fost in spital pentru o toxiinfectie alimentara si am facut analizele dar nu mi-au gasit nimica... eu starile astea ciudate adica eu cand imi iau atac de panica imi vine sa ies afara. cand ma drogam cu legale asa se intampla cand ma lua. nu stiu ce sa mai fac unde sa ma duc sa-mi treaca. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

"am fost in spital pentru o toxiinfectie alimentara"
Si asta inseamna ca nu mai trebuie sa mergi niciodata? Nu stii de ce ai atacurile de panica. Te-am mai indrumat eu spre un consult neurologic, n-ai vrut atunci. Poate te razgandesti acum.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru anonim_4396):

Ok uite o sa ma duc sa-mi fac un consult neurologic!