| costyono a întrebat:

De 5 luni de ma simt f rau nu mi pot da seama ce am dar fiind in spania ma m trezit intr-o dimineata speriat, avusesem un cosmar, ma m dus la bucatarie am fumat o tigare si m-am pus in pat si dintr o data m-a luat o ameteala si mi a venit sa vomit.am fost la baie am vomitat si a inceput sa mi creasca pulsu simteam ca se misca ceva prin mine prin partea de jos
am fost la urgente mi au zis canu am nimic dar dupa cateva zile iar m apucat simteam ca si cum in corpul meu umbla ceva se misca mai ales in zona de l burta pana la tsticule.ma ati putea ajuta cu u sfat ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Unde ai fost ultima oara? Nu cumva cineva ti-a dat ceva? Nu considera ca am facut o gluma se mai intampla si asa ceva.

luciana
| luciana a răspuns:

Cele scrise de Yadora si Stefan, sunt sfaturi ce trebuie sa le iei urgent in seama si sa le acorzi seriozitatea necesara... Nu mai crede si accepta Ajutorul Nimanui o perioada de timp si observa daca iti este mai bine sau mai rau ...Nici nu sti cate RELE se intampla pe aceasta lume... Sa ai la tine ceva sfiintit in permanenta si mergi neaparat la biserica si stai de vb. cu preotul, povestindu-i toate acestea... Numai bine si sa ne scrii daca ai rezolvat ceva, Lucien.

| machupicchu a răspuns:

Starea de rau, are in mod sigur o cauza. faptul ca ai simptome intestinal nu este suficient, mai trebuie sa mai ai si alte manifestari : dureri in epigastru(capul pieptului), dreapta sub coaste, stanga, dureri care insotite de stari de voma pot explica mai multe afectiuni. Iti apar dupa efort, in stare de repaos, etc...
Deci, ceea ce scrii nu este suficient pentru a ne face o cat de cat idee de ce ar putea fi.
Daca mai ai si alte simptome, scrie...
Sanatate.

| yadora a răspuns:

Daca era de 1-5 zile mai ziceam... dar situatia ta nu e tocmai buna si te-as ruga sa iti iei talpasita spre un preot cu har mare care sa-ti citeasca si sa" scoti ce ai in tine"...; gandeste-te cu cine ai avut conflicte sau cine te vrea cu orice pret langa ea; Nu vreau sa te sperii dar poti merge la 1000 de doctori si sa faci sute de analize...toti iti vor spune ca esti sanatos tun.
Sfatul meu e :
- sa vezi cine iti intra in casa la anumite intervale de timp (data, ziua) si ce iti aduce;
- cine iti pregateste mancarea si careinsista sa mananci din ea;
- nu mai bea cot la cot cu prietenii o perioada;
- fi cu ochii in 7 si ia seama la anumite aspecte.
Nu vreau sa par paranoica... dar daca mai stai asa lucrurile vor evolua inspre mai rau!

| mioara a răspuns:

Este posibil sa ai apendicita.

| carmenzo a răspuns:

Hmm e ciudat pentru ca tu spui ce se misca ceva acolo....ca ameteala si vomitul e o alta parte care le cauzeaza atacul de panica cand simti(daca simti sau ai impresia) ceva acolo.Eu zic sa mergi sa faci un ecograf pentru ca acolo de vede tot si stai linistit ca probabil sunt consecintele mintii noastre dar totusi du-te la medic iar.Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este gluma, este posibil sa ai un limbric, acestia se cunosc dupa miscari inspre abdomen nu spre picioare, ei au miscari de contorsionare care dau dureri abdominale, toxinele lor pot face pe purtator sa ajunga de la cosmaruri la halucinatii, faceti IG ascaris este o metoda moderna, pentru ca, coproparazitologicul nu da rezultate bune, in zona indicata de dv se afla doar colonul, posibil sa aveti si un polip, parazitii creaza polipi pe colon, scrieti-mi.

| costyono explică:

Vreau sa va zic ca acum sunt in tara si sincer am fost pe la biserica mi a citit `parintele si acum vad ca pot manca dar pe penis mi au aparut niste cosulete sau ceva asemanator cu niste cosuri si am fosst la dermatolog iar acesta mi a zis ca am o mica infectie dar eu nu pot ontelege cum am doar o mica infectie daca slabisem 20 kg inainte fiind in spania vad ca in tara imi e putin mai bine dar in partea de jos nu mi au disparut acele cosulete si mai mult ma simt la testicule cum ceva se misca. mi am tinut tratamentul dar vad ca nu are nici un efect