| Antmrvd a întrebat:

De acum un an am anemie, m-am trezit intr-o seara cu batai mari de inima, 15-20 de minute,am facut analize, mi s-a spus ca am anemie, am avut fierul 14, hemoglobina mica…
Acum dupa ceva timp am luat syderal,inca mai iau putin…
Eu am si atacuri de panica mari,daca eu ies pe strada am atacuri e panica, ritmul creste, daca se cearta cineva langa mine la fel, nuntile..am avut o perioada nu intram in mall,acum e mai ok,nu pot sta singura etc…ca ma sperii si imediat imi creste pulsul.
Acum,recent,am extrasistole,batai tot asa rapide chiar si daca stau in pat si vreau sa dorm si ma simt bine…fara sa fiu suparata,speriata,etc.
Azi la fel, m-am culcat si m-am trezit cu batai tari asa in piept…extrasistole de cateva ori si palpitatii, apoi a trecut.
Am observat si ca inainte de condus la fel, inima mea batea ft tare…astea nu le mai pateam cand luam tratamentul de la psihiatru…
Acum nu stiu ce sa zic..cardioloaga mi-a zis sa iau concor..eu n-as vrea sa dau inimii nimic.
Ce sa fac? Bataile astea dureaza uneori si o ora,doua in care eu efectiv nu pot sta locului, mut lucruri, misc, dau din maini, am tic nervos sa zic…cand am batai rapide..si nervi…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca te afli in pozitia sa refuzi tratamentul sugerat, mai ales ca toate acestea iti afecteaza enorm viata de zi cu zi, in rau.Mna, tu esti libera sa procedezi cum consideri, dar ai grija si sanatate!