| OanaDragutzica a întrebat:

De aprox un an am ochelari. Dar nu pre i-am purtat. Acum, cand am inceput sa ii port, mi-i pun, pe moment vad ok, dar dupa aprox o ora mi se pare ca vaf mai albicios. Adik culorile sunt mai sterse. Iar dupa ce mi-i scot vad foarte clar, iar culorile sunt mult mai pronuntate. Stie cineva de ce mi se intampla asta? PS: am hipermetropie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ochelarii nu mai sunt buni. daca ii porti corect, ochelarii sunt buni cam un an, dupa care trebuie sa mergi din nou la oftalmolog. daca nu ii porti corect, ei devin depasiti cam in doua luni. Daca iti prescrie medicul ochelari si nu prea ii porti, dupa doua luni trebuie neaparat schimbati de medic, fiindca ai nevoie de dioptrii mai mari.

1 răspuns:
| Nitunitu a răspuns:

Oana poti coase goblen 6 luni o ora pe zi si o sa vezi ca nu mai ai nevoie de ochelari.