| Kiduuuu1445 a întrebat:

E normal? Am purtat ochelari 2 luni si dupa aceea n-am mai vrut sa-i port pentru ca aveam ureri de cap si vedeam clar Fara ei! De ce se intampla asta?straight face

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Probabil nu aveai dioptria asa mare thinking si nu erai obisnuita cu ei, asa e la inceput happy

| LostInDreams a răspuns:

Probabil ca nu ai nevoie de ochelari.Am o verisoara la fel ca si in cazul tau:nu avea nevoie de ochelari, insa doctorul i-a dat(unii mai micuti ce-i drept). Nu o dureau ochii insa capul da si ii poarta mai rar, si asta dosr pentru ca ii sta bine. Spune-i mamei tale si, eventual du-te inapoi la medic si fa-ti o consultie, eventual du-te la alt medic decat cel la care ai fost. Daca spui ca vezi clar fara ei du-te si afla ca nu ai nevoie de ochelariwinking. Te pup:*

| anad a răspuns:

Consulta un alt doctor si el te poate lamuri daca ai nevoie de ochelari, daca este gresita reteta sau executia ochelarilor.

| Maia a răspuns:

Poate ti s-a corectat vederea, insa intr-un timp atat de scurt parca n-as crede. Cel mai bine este sa te duci la un control sa stii sigur.In mod normal cand incepi sa poti ochelari ai dureri de cap, la fel si atunci cand nu-i mai porti. Durerile sunt cauzate de mai multi factori, insa indeosebi de ochelarii prost executati, utilizarea lor gresita sau pur si simplu faptul ca ochii si implicit creierul tau nu este obisnuit cu ochelarii, acest lucru fiind un exces de energie care oboseste creierul si de aici incep acele dureri de cap.