| Anoniimm20000 a întrebat:

De azi dimineata simt o intepatura in plamani atunci cand trag aer adanc, poate fi de la fumat, adica s-ar putea sa fie cancer? M-am informat pe net si nu am nicio simptom din ce spune, ma tem foarte tare, eu fumez si foarte des.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Da, ai facut cancer azi-dimineata pe la 6:00. Pentru ca asa se face cancerul, brusc si la ora fixa.

De cate ori aveti un junghi, veniti pe TPU si intrebati daca nu cumva ati facut cancer. Voi intelegeti oare ca daca orice om si-ar putea pune diagnostic citind niste simptome pe internet, atunci profesia medicala nu ar mai exista?

| Anoniimm20000 explică (pentru johnnny123):

Imi pare rau. M-am panicat, nu erai obligat sa raspunzi. Acm sunt ok, mersi de intrebare?

| Alinailies a răspuns:

Poți sa ai un junghi intercostal.
In cateva zile trece de obicei.
Daca nu, mergi la medic.