| donutcenter a întrebat:

Funda! :* daca atunci cand fumez nu trag fumul in plamani fac cancer la gat?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daca tragi in plamani sau nu tragi, tot o sa faci cancer.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fumatul predispune la cancer indiferent de modul in care il faci.

| SarosBogdan a răspuns:

Depinde de perioada an care fumezi. Daca e de lunga durata da.

Răspuns utilizator avertizat
| SarosBogdan a răspuns (pentru donutcenter):

Atunci cand te apuci de fumat,e ca si cand ti~ai face o relatie(iauo usor). Nu e chiar ok prima oara, te mai aneci, apoi tusesti. Dar daca tragi in tine doar cat crezi tu ca pot duce plamani tai, e bine. Iar cancer pulmonar nu ai cum sa faci, eu am 5 ani de cand fumez si nu am nimic, doar plamani sunt afumati laughing. Sfatul meu e sa te apuci usor si sa nu asculti pe nimeni, daca crezi si vrei sa fumezi. Iar in public ca sa nu cazi de... trage fumul in tine, apoi tinel 2/3 sec. si dupa eliminal, nu o sa se prinda cei din jurul tau. E adevarat ca uneori mai ales dimineata ati provoaca o mica ameteala tutunul asta, dar asa e normal. Successswinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru donutcenter):

Esti mica de fumat!
Mai creste si tu si pe urma mai vorbim!