| SergioRamos a întrebat:

De cateva ore ma doare in partea dreapta, putin mai sus de apenticita.Si durerea se simte si in spate!
Ce poate fi?
Vreau raspunsuri cat mai explicite! 1

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate fi orice chiar si o durere de fiere.
Cel mai indicat ar fi sa prezinti aceste simptome medicului de familie si sa nu mergi pe bajbaite.
O zi frumoasa sa aihappy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te doare mai sus de apendice! Apendicita este boala. Mergi urgent la analize. Daca este ce cred eu 100% ai nevoie de operatie. Daca o lungesti vei ajunge ca mine. Eu era sa mor. N-am lungit-o din vina mea ci a doctorilor. Mai mult ca sigur ca ai apendicita. Oricum, daca la analize iti spun ca ai hepatita ( mie asa mi-au zis) mergi la alt medic. Nu te lasa. E pacat sa mori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit rinichii.E ficatul daca se resimte durerea si in spate.Dai cu ceai de anghinare la greu fara zahar si Colebil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ficatul e intoxicat de la alimentatie, stiu ca ficatul nu doare dar doare fierea care e marita acum.

| PreaTareღ a răspuns:

Apendicita e o boala.
Probabil te referi la zona aproape de rinichi.
Du-te la analize.

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Rinichii, sau poate te doare apendicita dar crezi tu ca te doare mai sus, depinde cand te doare.
Bafta! Si cel mai sigur, mergi la un medic.

| Sl1pKnoT a răspuns:

Apenticita nu este un organ, ci o boala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sl1pKnoT):

Mai degraba o parte a matului, inflamata.

| ClaudiuGoosty a răspuns:

Rinichii.