| Roxanabuiltforsin a întrebat:

De cateva saptamani adorm foarte greu adica. stau in jur de o ora doua si nu adorm... iar cand adorm nu stiu chiar exact. tatal meu mai vine noaptea sa ma verifice el zice ca dorm. sa fie vorba de ceva boala sau >ceva? sad astept niste raspunsuri ca sunt chiar ingrijorata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Mai du-te pe la biserica si nu glumesc. Poate esti nelinistita...

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Buna! Nu cred ca este vreo boala. Probabil este insomnie. Trebuie sa te duci la medic si sa-ti dea niste pastile de adormit. Sunt gen somnifere. Am citit undeva pe net ca nu e bine sa nu dormi, deoarece oboseala iti poate distruge creierul.
Acum nu stiu ce sa cred, dar sigur ai insomnie. Trebuie sa te prezinti la medic cat mai repede.
Numai bine!

| EnlightenMe a răspuns:

Mister troc tu roxxbatting eyelashes blushing
No, nu. acum pe bune. Am citit undeva ca is probleme legate de stres. poate esti stresata sau mai stiu eu. ar fi mai bine sa meri la doctor sa vezi ce iti da sau cum zice Nimeni, du-te la biserica. ^ love struck funda sau i kill u :Xrolling on the floor glm:*:*:*:*

| Eisa9999 a răspuns:

Inainte de culcare fa o baie calda.Bea in pat o cana cu ceai/lapte cald. Pune muzica lenta.Roaga un parinte sa-ti faca masaj inainte sa te culci.Deschideti caloriferul sa iti fie cald in camera.