| Jessica1235 a întrebat:

De câteva săptămâni stau foarte mult în curent, la lucru, din cauza asta ma dor mușchi de la spate rău de tot, întrebarea e: dacă îmi lucrez mușchii prin exerciții or să fie mai rezistați și nu or să mă mai doară atât de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masajul te va ajuta

| Jessica1235 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O să încerc, am mai făcut anul trecut de trei ori și m-a ajutat dar am vrut să știu dacă pot rezolva și altfel problema

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Jessica1235):

Ia un nurofen sau un ketonal, iar in cazuri extreme si doar cu rețetă i ei piafen pastile alea ajuta la dureri de oase de muschi.Succes multa sanatate.

| Jessica1235 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc pentru sfaturi

| Violleta2022 a răspuns:

Mama lui de curent! laughing

Numai romanului ii este frica ca-l trage si omoara curentul, cand are o problema de sanatate, ca restul globului nu au nici o problemea sa stea in curent, in ar conditioant sau oriunde.

Muschiid e la spate te dor pentru ca nu i-ai folosit si nu esti fit, ca de aveai o problema de sanatate si te tragea curentul ala, te dureau toti muschii din corp, nu selectiv, doar aia de la spate.
Hai, mai educati-va un pic, ca "curentul" nu trage pe nimeni!

| Motty118 a răspuns:

Buna, din pacate nu devin muschii mai rezistenti la durere dar poti face altceva. Incearca sa elimini sursa de curent. Cu toate ca nu prea este curentul de vina dar... poti incerca sa elimini sursa curentului. Sau in caz de forta majora poti folosi ce foloscesc si cei batrni...vata in urechi dar nu prea cred ca vrei asta. Spor in toate!