| Deliric95115 a întrebat:

Am 12 ani, si cand fac abdomene. pur si simplu simt ca muschii de la gat ma dor foarte tare,din ce cauza? Adica ma gandesc ca atunci cand ma ridic de pe jos imi incord muschii din zona gatului. dar nu inteleg de ce laughing adica fac abdomene, nu altceva.

Intrebarea : De ce ma dor muschii gatului? Ce sa fac ca sa nu ma mai doara?

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Incordezi nu incorzi laughing si uite cate oi s-au luat dupa tine cu dezacordul asta laughing.
te doare gatul ca in loc sa lucrezi abdomenul tragi ca animalul de gat (te ajuti cu mainile). ia pune mainile pe piept (nu la ceafa) si cand faci abdomene incearca sa misti capul pe un plan vertical (nu sa te duci cu capul intre craci, tinteste in sus, nu inainte).

| Public22 a răspuns:

Esti mic ma sa faci abdomene.

| Rührselig a răspuns:

Nu e logic?
Ţii muşchii gâtului încordaţi în timp ce faci abdomenele, de aceea obosesc acei muşchi.
Ca să nu-ţi foloseşti muşchii gâtului încearcă exerciţiul de la minutul 3:03 de aici: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| Lavii007 a răspuns:

Iti incorzi muschii ca sa te ridici mai usor

| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Nu mai faci abdomene si ai rezolvat toata problema. Fa si tu chestii mai usoare.

| Deliric95115 explică:

straight face Prea mic sa faci abdomene rolling on the floor Nu mai fa abdomene si gata.

Ce-s frate cu raspunsurile astea? Ce-ar fi sa va spun ca sunteti prea mici ca sa vorbiti pe internet?