| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile daca inspire adanc simt un fel de junghi in piept in partea dreapta.Este suportabil dar ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Depinde unde este. În dreptul ficatului mai jos mai sus?

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Cam desupra ficatului adica e cam ciudat...

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Paote fi un junghi intercostal la nivelul inferior al cutiei toracice după un efort depus.
Mie mi s-a întâmplat de multe ori când eram copil și mergeam repede sau alergam. Aveam aceleași simtpome ca și tine.
Și îmi trecea imediat după un repaos. Ție cred că la fel. Poți face un test de efort la un cabinet de medicină sportivă.
Oricum e recmoand să te duci la medicul de familie pentru investigații. El evident nu va ști și te va trimite la gastroenterologie. S-ar putea totuși să ai lipsă de magneziu, calciu.

Răspuns utilizator avertizat