| SarcasticallyPunished a întrebat:

De cateva zile, m-am apucat sa alerg seara cu niste prieteni. Problema este ca, in timp ce alerg, imi oboseste foarte tare piciorul drept, pur si simplu imi amorteste, si trebuie sa fac mai mereu pauze ca sa-mi pot reveni. Ar putea fi din cauza faptului ca eu sunt stangaci, si nu solicit piciorul drept destul? Si daca exista si vreo solutie sa nu ma mai doara, care ar fi aceea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa faci un consult nerologic intai pentru a vedea daca nu exista un substrat mai grav al acestei probleme.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar putea fi o afectiune neurologica cauza simptomatolgiei tale. Ar fi bine sa mergi la medic pentru un consult si investigatii (http://www.i-medic.ro/analize/electromiografia-emg). Multa sanatate!

| BGDs a răspuns:

Ar putea fi o cauza vasculara sau nervoasa. Ar trebui sa te duci la doctor cat mai repede

| CosminTheWin a răspuns:

Si eu sunt stangaci si cand faceam banda la sala nu imi obosea piciorul drept decat cand eram grasut.Asta e problema probabil ca esti grasut si de asta iti oboseste priciorul drept, lasa ca faci tu miscare dai jos kg si ai sa vezi tu ca nu iti mai amorteste nimic. Baftahappy