| Pooc a întrebat:

De cateva zile ma doare foarte tare urechea drepta. Daca acopar urechea stangar aud rau cu cea dreapta. Nu am vreun cos sau alceva in ea! Cine imi poate spune ce am si ce pot sa iau ca sa-mi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Cred ca ai otita. Mergi la ORL cat mai repede

| Ki1dda a răspuns (pentru BGDs):

SIncer. cred ca ai otita. ca si pe mine ma doare urechea stanga.laughing) si nu stiu ce sa fac straight face

| Onn3 a răspuns:

S-ar putea sa ai puroi in interior, deci ia cat mai repede Oxacilina (1 la 8 ore cea de 500mg) si ai grija

| Eille2EtcnupD a răspuns:

Fugi la doctor. s-ar putea sa ai otita