| Anonima6754 a întrebat:

De câteva zile mama mea are scaun cu sânge destul de mult, in schimb nu o doare, nu o deranjează nimic, poate fi vorba de un Doamne ferește cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu neaparat.
Cele mai frecvente cauze sunt hemoroizii si fisurile anale.
Sa mearga la medic cat mai curand chiar daca problema dispare, e clar ca ceva nu e in regula.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi un polip din colon care a fost lezat de un scaun mai dur, care sângerează. Colonoscopie.

| Sonia822 a răspuns:

La cancer nu te deranjeaza nimic, pana ajungi in ultimul stadiu, si mai ai 3-6 luni. Abia atunci incep durerile. Intre timp apar simptome. Pe masura ce avanseaza, poate curge sange.
Sunt pe stadii: 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B.4...
Poate a mancat copios si s-a fisurat matzul/rectul. Depinde si cat pierde.
Numai doctorul poate spune, in urma unor investigatii...radiografie, RMN... analize de sange, carkeri tumorali
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga la medic e cel mai bun sfat

| KaanNoah a răspuns:

Nu contează faptul că ea nu simte sau nu o doare nimic. Nu are legatura. Trebuie să apeleze la u doctor pentru a afla sigur ce are. Multa sanatate ii doresc!

| Anonima6754 explică (pentru KaanNoah):

Va mulțumesc tuturor! Toți ați fost foarte drăguți și mi ați răspuns foarte frumos, o sa mergem la medic, aveți dreptate cu toții! Va mulțumim din inima pentru timpul acordat!

| LavricIonut1997 a răspuns:

Este vorba de melenă. Acest sângerări pot apărea din cauza multor probleme interne. Este vorba de o urgenta medicala