| afrodita3333 a întrebat:

De cateva zile simt niste intepaturi in sanul drept.De la ce poate fi? Am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Maseaza usor cu un pic de alifie de galbenele dupa baie! Nu purta sutiene foarte stranse sau care au intaritura metalica! Se gasesc unele din bumbac -belinda, sunt mai scumpe dar mult mai sanatoase!

| xXdoareuXx a răspuns:

Du-te la un control sau poti sa afli de pe internet cum sa faci un control singura la san. poate fi doar o raceala banala.

| danyshatAT a răspuns:

Poate fi o iritatie happy fa o vizita la un cosult de specialitate

| Dilavia a răspuns:

Si eu am da nu mereu sincer nu stiu ce ar putea fi m-am dus la doctor dar mi-a zis ca nu am nimic! dar stai linistita probabil este ca, creste mai mare acela sti sani nu sunt lafl unul este mai mare si unul mai mic asa este la toate persoanele dar nu se vede ca, creste putin mai mult unul dintre ei eu cred ca doar creste el mai mult si alalalt sta pe loc un pic si de aia te inteapa decat unul si nu amandoi! sper ca te-am ajutat dar mai bine intreaba un doctor poate tu ai ceva ca na ai 17 ani dar nu te speria nu o sa patesti nimic! daca eu o zic! ca eu am avut nise probleme, mi-era foarte frica de boli! am ajuns sa plang ca m-a cupit o musca!laughing)) dupa ce m-a cupit ma uitam eu la tv si am vazut ca zicea aia ca l-a cupit pe unul o musca din africa si a facut viermi era musca cu o boala si ramasese orb de nu mai vedea
si eu m-am gandit si am izbucnit in plans credeam ca fac si eu! dar nu aveam cum ca nu eram in africa sti musca aia este doar in africa! abia m-a potolit maicamea! si cand m-a muscat un soarece am zis ca fac trichinoza! ma muscase un soricel mic de tot dar nu am avut nimic nu stiu cum a aparut frica asta de boli ca mi-era frica de orice mama fiind profa de bio mi-a explicat ca asta e o boala ca creier ma rog nu boala! zic asa ca alfel nu stiu cum sa zic, si mi-a zis ca nu trece singura si ca se va agrava ca voi visa noaptea boli si din astea si mama mi-a zis ca ma duce la terapie ca sa imi revin si pana la urma nu m-am mai dus pentru ca am stat mai mult cu cei mai buni prieteni si de fiecaredata cand credeam ca am si eu nu stiu ce boala cand auzeam de boli si mi-era asa de frica si eram stresata ma gandeam: ' sunt prea fricoasa nu am nimica mama e biolog stie multe are 2 facultati nu mai te gandi la toate prostiile ca mama e ca un doctor ar sti daca as avea ceva! termina o data cu prostiile astea si chiar daca ai avea ceva tot aceeasi soarta o am tot atunci cand a fost scris sa mor nu mor mai devreme sau mai tarziu decat mi-a fost scris nu patesc nimica boala se trateaza mai ales ca maicamea isi da seama daca am ceva din timp si ma tratez mai repede' si usor usor mi-am revenit nu mai gandesc asa sunt vindecata nu mai mi-e frica a disparut pentru ca am gandit pozitiv! deci gandeste si tu pozitiv nu ti-se va intampla nimic!

| gosh0108 a răspuns:

Incearca sa vezi daca simti vreo masa in sanul tau. Daca nu este, esti la menstruatie? Asta ar explica tensiunea premenstruala.

| Walhalla a răspuns:

Vino la tata, sa te tratezlaughing)

| allexxys a răspuns:

Draga mea e din cauza varstei...(mestruatie, cresterea sanilor, viata sexualatongue..etc)...
Cel mai bine ar fi sa faci o vizita domnului Doctor.:X
Bafta!

| Gabrielaa90 a răspuns:

Pot fi unele dereglari hormonale, menstruatie.Ar fi recomandata sa mergi la un ginecolog pentru o mamografie.

| cuib a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau sa te maseze, o sa-ti treaca garantatwinking

| Spencere a răspuns:

Pai, ai 17 ani si corpul tau inca nu s-a oprit din crestere.s-ar putea ca sanii inca sa iti mai creasca, si daca vrei poti consulta un medic ca sa fi sigura ca nu e ceva grav. sper ca ti-am fost de ajutor happy