| anonim_4396 a întrebat:

De ce ametesc cand fumez, dupa 3 pufuri dupa ce incep sa merg sunt ametit sa zic, mediu'. Fumez de cateva luni in fiecare zi cate 2-3 depinde kent 1 si acum kent 4, dar si de la kent 1 ameteam, iar de la kent 4 ametesc putin mai tare si repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Kent 1 este mai slab decat Kent 4.8. De asta ametesti mai putin, pentru ca au un continut mai mic de gudron si nicotina. Iar tu ai o toleranta mult mai mica decat in mod normal la toxine. Daca ameteai la unu, de ce ai trecut la patru? Nu te inteleg. Ori iti place senzatia pe care ti-o da? Asta ar inseamna ca te droghezi.

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Da stiu...bine zis ma, droghez'winking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nicotina amețește creierul, renunță la fumat, respectă-ți sănătatea!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E clar ca fumatul iti face rau. De ce trebuie, in cazul asta, sa fumezi? Renunta!
Si sa stii ca sfatul asta vine de la o fumatoare inraita!

| valentingb a răspuns:

In mod clar exista riscul de lesin, cazi, te lovesti la cap si kaput. Am fumat si eu, si chiar nu e greu sa te lasi. Te hotarasti "din secunda asta nu mai fumez" si gata. Nu-i mare lucru. Si eu daca fumam kent 8 nici nu-l simteam, tu ametesti de la Kent 1. Eu te-am informat, te-am sfatuit, daca iti place senzatia, ori te opresti acum, ori vei lasa tigarile si vei trece la altceva. Tu decizi.

| horia2012 a răspuns:

- Organismul tau nu e pregatit (maturizat) suficient pentru fumat.
- Mai asteapta. Ai tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa stiu exact daca exista riscul de lesin? crying

| Andreeeeeaxd a răspuns:

Unele sunt mai tari, si organismul tau nu poate sa le suporte