| EdwardEtc a întrebat:

fumez de aproximativ 2 luni si nu stiu de ce inca ametesc cand trag mai mult in piept si ma doare putin capul.Este normal? Nu vreau pareri anti-fumat ci doar sa stiu daca e normal pana ma obisnuiesc sau am vreo problema.De fumat fumez Marlboro Blue Ice sau Kent Convertables.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poate fi o problema cu inima sau cu plamanii. in momentul in care tragi acel fum in tine, printre alte chestii cum ar fi temperatura foarte mare a fumului inhalat si substantele continute de acesta, nici nu se oxigeneaza cum trebuie sangele care circula prin organism (si ajunge si la creier) si de aceea ai ameteala si durerile de cap. daca ai si o constitutie mai delicata sau peste cea normala problema devine si mai evidenta. bineinteles ca ideal ar fi sa le lasi, acum cat inca mai poti (adica nu ai devenit foarte dependent sau nu ai facut vreun infarct). daca chiar nu poti sau nu vrei sa le lasi, incearca sa le schimbi, dar cu tigari produse de alta firma, retetele difera. sanatate!

| Frumushik03 a răspuns:

Probabil sunt prea tari marcile pe care le fumezi pentru tine sau poate ai astm si de aceea te doare in piept