| raMLesS a întrebat:

De ce atunci când dorm şi mă trezeşte cineva brusc, parcă nu înţeleg ce spune, parcă-s inconştient/confuz? După 1-2 minute îmi revin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Henriette1165 a răspuns:

Deoarece aproape toate functiile organismului sunt in repaus si se odihnesc, de asemenea si creierul ii ia putin timp sa proceseze si sa se acomodeze din nou cu mediul inconjurator.
Si mie mi se intampla asta dar la mine dureaza mai putin. happy

| raMLesS explică (pentru Henriette1165):

E ciudat faza asta, adica adormisem mama m-a întrebat dacă am băgat bicicleta, eu spuneam că o am în erecţie rolling on the floor))))))).

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca esti somnoros si creieru isi activeaza functiile normale cand te scoli

| RB26DETT a răspuns:

Inchide-ti PC-ul si porneste-l, imediat ce se deschide dar imediat, porneste browserul sau un joc, vezi, reactioneaza bine? Toate functiile pornesc, asa si cu omul, cand dormi totul este in repaus, daca esti trezit este normal ca in primul minut sau minute nu esti constient de ce se intampla, nici nu poti sa mergi cum trebuie daca te ridici dintr-odata din pat

Uite, distreaza-te! https://www.youtube.com/watch?v=jaZ0WRB9pnU

| T0T a răspuns:

Pentru că revenirea înapoi în starea conștientă nu este atât de rapidă + ești puțin mai "amorțit", ca să zic așa, până te pui în picioare și revii la forma ta normală iar totul nu este instantaneu.

| vaporwave a răspuns:

Cel mai tare raspuns ever

| vaporwave a răspuns:

Macar tu nu ametesti si nu vezi doar negru