| Larisamonica a întrebat:

De ce cand fumez amețesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca plamanii tai sunt inca micuti si nedezvoltati si nu au putere sa functioneze cu avalansa de fum.

| dullcat a răspuns:

E de la nicotina si ar trebui sa mergi la medic daca simti ameteala, iti vine sa vomiti, ai dureri de cap etc.Plamanii sunt umpluti de fum, iar nefiind destul loc pentru oxigen, creierul nu mai primeste nici el destul oxigen si astfel tu te simti ametita/slabita.
https://healthfully.com/smoking-dizziness-5479865.html

| 4evergentleman a răspuns:

Ai probleme cu sistemul nervos sau altele și organismul îți trimite signale că nu îți fac bine, nu sunt pentru tine. Sau fumezi prea des, trage mai rar

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

De ce trebuie sa fumezi?
Fumatul afecteaza printre altele si oxigenul din sange. Avand mai putin oxigen, ametesti. Si nu spera ca te vei obisnui. Corpul tau refuza asta.