| Zuzy244 a întrebat:

De ce cand stranutam ni se opreste inima pentru milisecunda? fundita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

@EmanuelPetrila ce spuneai tu este un ****...http://www.youtube.com/watch?v=RoEqPnx7-Gs&feature=related ti se pare ca ii sare ceva?

| kicsihari23 a răspuns:

Probabil din cauza socului sau sa nu suferi vreun infarct sau ceva de genul.

| Casandra a răspuns:

Pentru ca stranutul pentru inima e ca un fel de sperietura

| Anname a răspuns:

Poate pentru ca presiunea este prea marehappy

| Nituallex93 a răspuns:

Atunci cand stranutam se opresc toate functiile corpului, inclusiv inima(asa am auzit).
Asa cum expirati, forţat în timpul strănutului presiunea scade. Modificările în fluxul de sange catre inima ta produse de aceste modificări de presiune pot afecta ritmul cardiac.

| Kiddzutsa a răspuns:

E la fel ca in orice lemon.
Cand stranuti se opreste inima, si se inchid ochii, ne desconcentram si e ca si o moarte cerebrala, nu-ti aduci aminte cum stranuti si nu poti sa tii ochii deschisi.
Cand faci o chestie cu minte, nu gandesti pentru doua
Fundita te rog love struck?

| IULY991 a răspuns (pentru Kiddzutsa):

Wtf? nu am mai auzit asa ceva in viata mea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca se spune ca daca tii ochii desdchisi in timpul stranutului(ceea ce e cam imposibil.nu prea ai cum sa reusesti)iti vor sari ochii din orbite...cam acelasi lucru se intampla si cu inima. Dumnezeu nu a facut acest sistem degeaba.s-ar putea intampla o pompare cu o prea mare presiune a sangelui in organism.marind astfel adrenalina si accelerand pulSul. ajunganduse la INFARCT! Asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat!~!~!

| DevillaKiss a răspuns (pentru anonim_4396):

Isuse! Eu stranut si cu ochii deschisi si cu ochii inchisi si inca nu mi-a sarit nimic de la loc! O sa imi dai un premiu?! ASa prostii ca si aici nu am auzit in viata mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ombladon.am vazut episodul pe DiscoveryChannel.de aceea am zis "se spune"...in fine

| Pisique a răspuns:

Pentru ca nu mai este creierul oxigenat...

| bbr91 a răspuns:

Inima nu "se opreste" cand stranuti. O milisecunda inseamna 0.001 secunde. O sistola ventriculara dureaza cam 0.6 secunde, deci 0.001 secunde pe langa 0.6 secunde inseamna nimic, chiar daca s-ar opri. Asta pe langa faptul ca inima nu se opreste. Stupida intrebare si si mai stupide raspunsuri. Toti sunteti cardiologi... iti sar ochii, dumnezeu a facut nu stiu ce, moarte cerebrala... numai prostii scrieti.