| norb1t32 a întrebat:

De ce daca beau apa urina are culoarea apei iar daca beau suc are culoarea sucului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Deoarece asa este normal sa fie.
Nu ai vazut ca pana si culoarea scaunului difera la culoare uneori?
Depinde de modul de alimentatie, cu ce alimente ne hranim.
O zi excelenta!

1 răspuns:
| Adrianetc a răspuns:

Atunci cand urinezi elimini toxine, substante in exces sau nefolositoare, daca bei apa rar, vei urina mai colorat pentru ca procentul de toxine e mai ridicat, urinezi "culoarea apei" pentru ca bei apa des iar cand bei suc elimini colorantii si porcariile din suc