| 2k18Tpu a întrebat:

De ce ma doare capul in fiecare zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pot sa fie N cauze. Nu iti stim viata.
Poti sa ai o chestie minora sau poti avea o boala foarte grava.
Succes!

| RAY a răspuns:

Cum putem stii noi asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil de la lipsa odihnei de noapte, de care iti privezi organsimul.
Te culci seara inainte de ora 10 seara?
daca nu, atunci trebuie sa stii ca, iti privezi oraganismul de secretia de serotonina si melatonina ( care se produce numai cand dormi, intre orele 10 si 2 noaptea) iar in timp, vor apare probleme mari de sanatate.
Iata aici:
https://dr-catalin-luca.ro/......onina.html

http://www.romedic.ro/hormonii-fericirii-0P32657

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că ești tristă, iar problemele îți dau dureri de cap...

| LPCTSTR a răspuns:

Schimbarile de vreme.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Factorii care ne fac meteosensibili - Meteosensibilitatea poate afecta şi persoanele care au suferit intervenţii chirurgicale sau traumatisme (fracturi, rupturi de muşchi). În cazul lor, barometrul este reprezentat de zonele „cicatrizate". - Chiar şi cei sănătoşi pot avea probleme, specialiştii fiind de părere că aceste simptome semnalează predispoziţia de a suferi de afecţiuni la nivelul respectiv, peste ani. - Faptul că sexul feminin este mai afectat de meteosensibilitate se explică şi prin faptul că afecţiunea depinde şi de anumite bioritmuri fizice, mentale şi emoţionale.

Citeste mai mult: adevarul.ro/sanatate/medicina/ghid-meteosensibili-1_50ad00477c42d5a6638d5f06/index.html

ai dreptate

| AlexDarius3 a răspuns:

Daca stai mult timp in fata monitoarelor sau ecranelor e normal.

| Bunica69 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Tu si bunica tamara be like: Stranuti? Din cauza calculatorului. Te-o calcat trenul? Din cauza calculatorului.

| RAY a răspuns (pentru AlexDarius3):

Asta nu are legatura cu durerea de cap si poate cu durerea de ochii

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Te poate durea capul de la ochi, eu m-am dus cu o durere de cap la medic si m-a trimis la oftalmolog. Acum port ochelari.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Bunica69):

Ce-i drept ca bunica ta are dreptate happy statul in exces la calculator nici nu ai habar câte cauze poate face.

| Bunica69 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Eu stateam si cate 10 ore timp de 1-4 ani si n-am nici pe dracu', vad perfect.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Bunica69):

Probabil tu esti un caz mai rar laughing))

| Bunica69 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

I think so laughing