| Bogdim0t a întrebat:

De ce Doamne am cel puțin 2 zgârci zilnic? Deci mor de durere mereu și nu există zi fără ele;(stau în pat liniștit și mă apucă din senin zgârciul sau uneori cârcel la degetele de la picior...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este ala "zgarci"?

| Bogdim0t explică (pentru Violleta2022):

Crampă musculară, la mine așa spunem.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdim0t):

Sincera sa fiu, nu am auzit pe nimeni, spunand "zgarci" la crampe musculare, de aceea am fost atat de socata si curioasa sa aflu la ce spui tu "zgarci".
Este un regionalism la tine in zona, sau asa alinti tu crampele musculare?

ma rog, oricum ar fi, ca s-a lamurit dolenata, cu referire la crampe musculare, ti-as recomanda suplimente cu MAGNEZIU.
Se gasesc in farmacie sub forma de capsule dar si sub forma de spray, care il poti da pe piele si apoi masa, pana intra in muschi.
Magneziul este arhicunoscut ca ajuta cu aceste crampe musculare.
sanatate multa.

Recomand unul din suplimentele astea:
Magneziu 300 marin
Magneziu Organic
Magneziu + B complex
ForteMag No Cramp de la compania Forte pharma

Refacerea rapida si usoara!

| Bogdim0t explică (pentru Violleta2022):

Nu alint eu nimic happy așa se spune la mine în zonă și am spus justificat când ți-am răspuns la întrebare. Mersi de recomandări oricum

| Bogdim0t explică:

Am uitat să menționez că se întâmplă asta de 2-3 luni, mai sunt rare zile în care nu apar crampele, foarte rar