| m3m3sje a întrebat:

De ce dupa ce ies din casa si interactionez cu soarele stranut de doua ori? Oare e o alergie? La ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Nu e alergie. Unii oameni au o sensibilitate mai mare la lumina puternica si le provoaca stranut. Nu e ceva anormal, cu totii am patit macar odata sa stranutam de la soare. Tinand cont ca stranuti tot timpul cand treci din casa afara, probabil si daca iti bagi o lanterna puternica in ochi vei stranuta.

| m3m3sje explică (pentru AlexCristi97):

Nu chiar. mi se intampla doar la soare, numai daca imi vine si nu pot, ma uit la bec sau la ceva luminos si stranut

| nirocino a răspuns:

E mai bine ca stranuti la soare, nu e nimic neobisnuit, se intampla multora, era mai grav daca stranutai la luna, atunci era posibil sa fii varcolac!happy

| Valy4567 a răspuns:

La Soare

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a răspuns:

Și mie mi se întâmplă la fel. Nu e nimic grav stai liniștit.

| civarele a răspuns:

Chiar zilele trecute am citit ca unele persoane au alergie la "soare", si ca in umbra cladirilor sau copacilor se simt mulr mai bine