| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Imi place ciocolata neagra dar de fiecare data cand o mananc stranut! Se poate sa am om alergie? Nu am alergie la nimic, si nu imi apare nimic cand o consum doar stranut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Trebuie sa fie o forma de alergie.
Incearca cu cantitati mici si apoi cresti progresiv. Sau schimba marca de ciocolata. S-ar putea sa fie un anumit ingredient in ea care te deranjeaza.

| NAT0 a răspuns:

Coincidență 90%, presupun.

Răspuns utilizator avertizat
| dermdoc a răspuns:

Buna ziua,

Daca stranutati de fiecare data cand mancati ciocolata neagra, mai mult ca sigur este vorba despre o forma de alergie. Cel mai indicat ar fi sa consultati medicul alergolog care poate efectua teste cutanate (prick test) pentru a afla daca intr-adevar exista o problema. Multa sanatate va doresc!

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Esti tu sigur ca nu ai alergie? Poti sa faci cateva teste de alergie sa fii sigur, nu este de joaca cu alergiile, sunt multe clinici, de ex Clinica Nova! Se inroseste pielea?

Răspuns utilizator avertizat