| Bortes_Armin_1995 a întrebat:

De ce imi bate inima tare si am ameteli dar nu fac efort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim20143 a răspuns:

Inima poate să îți bată tare din diverse motive precum emoții,trăiri intense,stări de anxietate etc. Inima bate mai tare atunci când corpul tau percepe o trăire ca fiind ceva periculos(deși în realitate nu este așa) și trebuie să pompeze sânge către organism pregantindu-l pentru o situație neprevăzută. Pe de altă parte dacă bătăile inimii sunt accelerate pentru o perioadă mai lungă de timp,putem vorbi despre o afecțiune patologica numita Tahicardie. Dacă Tahicardia vine însoțită de stari de ameteala, confuzie, dureri toracice (dureri in piept), tuse, palpitații sau leșin este indicat să mergi de urgență la medic deoarece poate fi vorba de un stop cardiac.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca folositi pozitia "Lady on top". Daca ati folosi "doggy style" ai avea ameteli cand faci efort.

| alin131 a răspuns:

Teoretic ar fi atacuri de panica.

Nu te speria. E posibil sa fie provocate de ceva exterior.

Nu cred ca esti bolnav.

Trebuie sa analizezi si sa vezi ce ar putea fi.

Poti merge la doctor dar nu cred ca ai nimic medical.

Cea ce iti declanseaza tie starile astea poate fi interferenta la nivel cerebral cu ceva de asemenea frecventa ca si unde.

Roaga-te la Dumnrzeu sa te protejeze si sa nu te mai atace aceste stari.

Daca te face sa fi linistit poti merge si la doctor.

Iisus Hristos te iubeste.