| Elena_Cristina_2002_skQq a întrebat:

De ce ma doare pierceul din buric? Il am pus de aproape 2 luni. Oare ma doare pentru ca incepe sa se vindece sau e posibil ca tija cercelului sa fie prea mica si sa-mi provoace durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Vindecarea nu inseamna durere. Alta e cauza. Poate ai facut o infectie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa se vindece, daca-i pus de 2 luni deja, nu de 2 zile.
Probabil ca a facut infectie la interior si de aceea doare.

| gabicoo a răspuns:

Posibil!
laughing

| gabicoo a răspuns:

Oare?

| vmalex21 a răspuns:

Vindecarea piercingului din buric durează chiar si 6-7-8 luni deoarece este o zonă sensibilă. Daca ti-ai facut piercingul într-un salon specializat ar fi trebuit să iti spuna asta de la început.De asemenea poate fi si o reacție alergica la material, infectie, tija prea mica, etc.In cazul unei bețișoare vindecarea a durat aproape un an si a fost nevoită să isi puna o tija din plastic.

| oceanoflove a răspuns:

Daca locul se vindeca nu ar avea de ce sa te doara.