| Elena_Cristina_2002_skQq a întrebat:

Pierceul meu este aproape vindecat, pot merge la piscina sau apa o sa provoace o infectie daca nu este complet vindecat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai amana cateva zile, pana se vindeca complet, fiindca apa de psicina contine clorina si alte chimicale, avand toate sansele sa se infecteze si sa sangereze.

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, daca nu intri in apa laughing
As mai sta in locul tau totusi, in piscina se baga tot felul de oameni plus apa are f mult clor.

| JicaContra a răspuns:

Daca e in bijuteria... PRINCIPALA de familie (aka peniz) eu personal NU AS RISCA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JicaContra):

Eu da, pentru un boost in caz ca se sparge puroiul fix in acel moment xD

| Elena_Cristina_2002_skQq explică (pentru JicaContra):

Este in buric

| JicaContra a răspuns (pentru Elena_Cristina_2002_skQq):

Daca esti absolut sigur ca nu e nici o sansa de contact sub piele (NUMAI asa se fac infectiile, rani deschise), atunci cred sincer ca poti sa te duci
dar nu sunt de specialitate, asa ca am doar o parere, PERSONALA, si atat!

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

SADICULE, ma doare, doar sa ma gandesc rolling on the floor

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Daca stii engleza citeste asta: https://www.nhs.uk/......-piercing/