| superpissy40 a întrebat:

De ce mereu ma simt balonata si ma doare burta dupa ce mananc mamaliga cu smantana si cu ou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena_Troia_1972 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un doctor si mai trebuie sa tii un regim adecvat bolii tale.nu-ti permite organismul sa mai mananci. trebuie sa faci si un tratament pentru a-ti revani.am patit si eu de multe ori. cu regim si o alimentatie sanatoasa, fara prajeli sucuri cu acid dulciuri o sa scapi. nu este ceva grav dar daca nu tii un pic de regim si tratament nu faci nimic. consulta un doctor. multa sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca d-astea.Sunt multe feluri de mancare.

| Ovidiutzul19 a răspuns:

Te doare burta pentru ca ai colita e o boala de stomac dar nu e grava.

| alinutsa88 a răspuns:

Poate din cauza de la ou pentru ca si fosta mea cumnata se simtea asa dupa ce manca ou.trebuia sa iasa imediat afara.