| PumpkinDoll a întrebat:

De ce noaptea cand ma pun in pat sa dorm,fara tv sau altceva aprins,in timp ce ma stradui sa adorm si sunt pe aproape, simt un fior asa dintr-o data si imi e frica sa deschid ochii(nici eu nu stiu de ce).Mi se intampla destul de des, prima oara a fost acum 2 ani, mi se intampla si de 2-3 ori pe noapte.Saptamana trecuta am simtit o durere intensa in piept, sa fie inima? Se simtea ca si cum mi-ar strange cineva inima din ce in ce mai tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iti plac filmele de groaza?

| PumpkinDoll explică (pentru RAY):

Da,dar nu are legatura asta.Imi plac filmele horror de 5-6 ani, dar nu mai m-am uitat in ultimu' timp.

| RAY a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Stari de panica ai? frica de intuneric? cosmaruri? stres? probleme? cu greutatea cum stai? faci efort fizic?

| anonimg a răspuns:

Renunță la orice păcat în care ști că trăiești, la orice ști că este neplăcut înaintea cerului, și cere ocrotirea divină înainte de culcare. Vei vedea diferența la o astfel de experiență.

| PumpkinDoll explică (pentru anonimg):

Scuze,dar sunt atee. Oricum, mersi pentru ca ai raspuns

| anonimg a răspuns (pentru PumpkinDoll):

În viață există lucruri care nu ne plac dar avem nevoie de ele. Cui îi place să meargă la spital?
Și nu cred că sunt singurul căruia nu-i place să doarmă. Urăsc când vine vorba să mă bag în pat. Dar n-am încotro. Dacă asta este singura soluție sănătoasă, atunci mă pun la somn.

| Donsavas a răspuns:

Sunt tulburări de somn. Consulta un psihiatru!

| Bizon95 a răspuns:

Pocaiti-va, Isus va iubeste
asta
VIN ZOMBII big grin

s-ar putea sa ai hipertensiune, asta e posibil responsabila de tresariri in somn, insa in orice caz, daca, chestia e macar destul de grava sa iti strice somnul, nu ar strica sa mergi la medic!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca tu vorbesti despre tresarirea in somn. Nu e nimic grav. Gasesti articole pe net

| ancaval a răspuns:

Pentru că NU ai nici o treabă cu Dumnezeu, de aia treci prin așa ceva.

Când ți se mai întâmplă așa ceva, zi rugăciunea Tată-l nostru, de atâtea ori până când dispare acel fior.

| Digikey a răspuns:

Citeste despre vise lucide. Exact inainte sa adormi te afli intre doua lumi, doar frica te impiedica sa experimentezi un vis lucid.Am patit si eu ani de zile, si nimeni nu stia sa-mi spuna ce se intampla.
Durerea in piept poate fi de la inima.Cand se intampa trebuie sa chemi salvarea poate fi infarct sau ceva mai simplu dar nu merita sa risti.

| PumpkinDoll explică:

E bine ca n-ai simtit o durere intensa in creier cand meai vzt intrebarea.Oh....las-o balta.