| Miihaa a întrebat:

De ce o fata de 26 ani are sani foarte mici si lasati? Care sunt problemele si cum se poate evita, remedia acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanii sunt mici, fiindca asa are genele fata respectiva (marimea sanilor este conditionata genetic). Sunt lasati fiindca in adolescenta a fost sedentara, nu a facut sport si nici treaba in casa, ceea ce a dus la muschi pectorali slabi, care nu pot tine sanul. Nu prea se mai poate face nimic acum, cam pe la 27-28 de ani incep sa se lase si sanii fermi, ai fetelor cu muschi buni, Doar o operatie de ridicare o poate ajuta, dar nu prea mult, daca pectoralii nu au fost exersati in adolescenta

| RAY a răspuns:

E foarte slabuta sau e ceva genetic

| Freya1 a răspuns:

Fiecare om are constructia lui si cat i-a dat mama natura poate incerca sa se mai ingrase sau sutiene cu push-up doar ca asta nu pacaleste in totalitate.Nu are probleme de sanatate neaparat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mostenire genetica, sau maformatie genetica

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sunt destule exercitii care pot remedia aspectul -fermitatea sanilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred ca poti remedia.Sutienul cu push-up pare o optiune buna.

| asdfq a răspuns:

Sunt mici ca asa a inzestrat-o natura si daca nu sunt lasati de la desfrau e tot din cauze naturale, nu e o boala sau ceva, unele pur si simplu asa au sanii