| Kitty67 a întrebat:

De ce sunt mereu obosita?
Daca alerg raman repede fara aer ca am astm.
Cand vin de afara ma sunt suparata si trista.
In fiecare zi ma doare capul si fac febra,mai nou ma doare si locul unde am cicatricea de la operator de apendicita, efectuata cu cateva luni in urma.
Ajutor, vreo idea ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vampyremisa a răspuns:

Astenia este normala in aceasta perioada a anului. Aceste simptome pot sa indice o deficienta de vitamine (nu lua suplimente, 99% din oameni nu au nevoie). Incearca sa introduci in dieta mai multe legume, ficat si eventual sa faci si exercitiu fizic. Observa in 1 saptamana 2-3 cum te simti. Daca starea nu se modifica, poti consulta medicul de familie sau internistul.