| Caty11 a întrebat:

Buna TPU Nu stiu ce se intampla cu mine de la o vreme ma simt foarte singura chiar daca parinti is langa mine, ma inchid nu vorbesc cu nimeni, ma enervez repede, mereu ma doare capul si plang din orice, ma gandesc de multe ori la sinucidere, ma simt obosita mai mereu! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FluturashZburator a răspuns:

Heyyy, stiu ca e foarte greu pentru ca si eu trec prin asta deseori. dar incearca sa nu te mai gandesti la sinucidere. asculta muzica vesela, nu rap, pentru ca are versuri profunde si de multe ori triste; ma refer la prostii comerciale energice. incearca sa te bucuri de fiecare moment mic de fericire din viata ta. pentr ca peste timp iti vei da seama ca acele momente au fost cele mai importante din viata ta. traieste fiecare clipa la intensitate maxima, canta tare, incearca sa gandesti poziv. autostimuleaza'te! vorbeste'ti tie (asta in gand), propune'ti sa nu te mai gandesti la nimic rau; si icearca sa vezi doar partea pozitiva din orice lucru. de exemplu: ai scapat autobuzul: no problem, mergi pe jos, iei aer, ba chiar arzi cateva calorii. a da, si starea de nervozitate poate veni din cauza "problemelor de fete". te pup si ai incredere in tine! poti sa; mi spui te rog cati ani ai?:*

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ori ai innebunit ori ai nevoie de o consiliere psihologica, parintii nu au ce sa-ti faca dar nici cu lumea nu trebuie sa te imbini ai nevoie de liniste si pace o vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai daca esti adolescent/a.
Este normal sa ai stari de-astea.
Poti face o consiliere psihologica.
Te pup!

| vampir004 a răspuns:

Iti vei reveni, si eu am avut probleme si inca mai am, dar asta ewinking

| Caster a răspuns:

Ooo pubertatea...happy Este normal fiecare trecem prin asta, nu te panica e doar de moment. Vorbesc din experienta deci stiu ce spunlaughing