| ale_4786 a întrebat:

De ceva timp am dureri in partea dreapta sub burta dar nu intotdeauna ma doare, durerea inceteaza dupa cateva saptamani revine, dar in cateva ore inceteaza. Oare ce problema am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ovarul, apendicul, intestinul gros. Trebuie sa ne dai mai multe amanunte.

| mariazet45 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/teste-medicale da clik aici si consulti medicul, asta nu inseamna ca nu trebuie sa mergi la medic.

| mioara a răspuns:

Apendicita du-te la dr urgent.

| Lora_6439 a răspuns:

Te poate durea un ovar daca te doare inainte sau in timpul menstruatiei. Altceva nu cred sa fie.

| Lora_6439 a răspuns:

Hai ca in ultimul timp am avut si eu exact aceeasi problema. Am fost la doctor si mi-a zis ca am probleme cu bila. Apendicita te doare incontinuu, nu te lasa deloc. Deci nu cred. Oricum, ar fi bine sa mergi la doctor pentru ca depinzand de alte simptome se poate depista boala.

| deea_1980 a răspuns:

Du-te neaparat la medic. Poti avea apendicita.[Bine, toata lumea are acest organ, dar nu stiu sa zic pe termeni medicali]
Eu a trebuit sa ma operez, daca mai stateam putin, totul devea mult mai grav, eu avand peritonita[o forma mai avansata de apendicita]. In fine, du-te la un doctor si el iti va zice exact ce ai.winking

| Black_Cherry a răspuns:

Cred ca sa-r putea sa ai apendicita...mai cunosc pe cineva care tot asa are dureri si trebuie sa se opereze la vara de apendicita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e apendicul care te supara.Trebuie sa te operezi de apendicita succes! si eu am trecut prin asta de curand