| Zanisoara a întrebat:

Hey TPU,cred ca am apendicita, dar nu sunt sigura.Ma doare capul fara motiv si imi vine sa vomit uneori si ma doare in partea dreapta cand urinez.Am mai avut dureri in partea dreapta dar a doua zi treceau si era o alarma falsa dar imi e frica ca acum sa nu fie apendicita deoarece sunt clasa 8 si peste 14 zile am examen,si nu am timp sa stau prin spitale, trebuie sa invat. Oare ma tine 2 saptamani? ca sa ma operez dupa examen daca e ceva.Ce se intampla daca nu ma duc la doctor si cate zile pot rezista cu durerea daca am ependicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca ai apendicita, aceasta se va acutiza si in final se va sparge - continutul va intra in sange si vei muri pe loc. Nu e de joaca, e ceva periculos. Singurul sfat este sa mergi la medic, pana nu regreti.
De te trezesti in ultimul moment si mergi la urgente - la spital, crede-ma ca vei avea de asteptat si 3 ore, timp in care poti muri.
Nu vreau sa te sperii, dar, asta e adevarul. E ceva groaznic si periculos. Mergi la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi și vezi un medic cât mai repede.

| Perfectshoter a răspuns:

Exact du-te la un control specializat.