| deacrazvan a întrebat:

De ceva timp am inceput sa simt intepaturi pe corp. La inceput nu vedeam nimic, dar daca ma uit cu lupa sau dau zoom cu telefonul se observa mici punctulete albe ca un fir de matreata. Am fost la mai multi dermatologi si neurologi, am facut zeci de analize, nimic suspect. Dermatologii spun ca sunt perfect clinic si ca acele puncte sunt doar piele uscata. M.au trimis la psihiatru. A mai întâmpinat cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Esti vegan?

| doctorandus a răspuns:

Faci abuz de vitamine B?

| deacrazvan explică (pentru doctorandus):

Nu sunt vegan. Nu fac abuz de vitaminr.

| doctorandus a răspuns (pentru deacrazvan):

Bei alcool fara sa mananci?

| deacrazvan explică (pentru doctorandus):

Sunt anti alcool!

| deacrazvan explică (pentru deacrazvan):

Azi am fost la al3lea dermatolog. Aceeasi poveste. Perfect clinic! E frustrant ca sunt privit ca pe cineva care a luat.o pe aratura! Aveti idee cu ce aparatura poti depista daca exista ceva pe corpul meu care sa provoace intepaturi?

| dullcat a răspuns:

Buna.La cati dermatologi ai fost? Sigur se simte ca intepaturile si nu ca mancarimile?

| deacrazvan explică (pentru dullcat):

La doi dermatologi renumiti...simt intepaturi, dar si mancarime

| dullcat a răspuns (pentru deacrazvan):

Pai doi nu inseamna mai multi.Mancarimea poatea aparea de la pielea uscata, mai ales ca trebuie pe langa dus si sa te exfoliezi din cand in cand.

| deacrazvan explică (pentru dullcat):

Mancarimea nu este intensa, nu am leziuni pe piele..simt intepaturi pe corp.

| dullcat a răspuns (pentru deacrazvan):

Mergi si la al treilea dermatolog. Daca si acesta iti spune ca doar iti imaginezi, poate chiar asa e.