| deacrazvan a întrebat:

Buna seara! De ceva timp simt intepaturi pe tot corpul! Am fost la 3 dermatologi si neurolog, am facut zeci de analize, toate sunt foarte bune! Analize bune, pacientul mort! happy ideea este ca atunci cand simt intepatura, nu se vede nimic cu ochiul liber, dar daca fac poza si dau zoom, observ un punctulet alb sau mai multe. Dermatologii spun ca e piele uscata. Unde as putea sa merg sa fiu consultat la un aparat gen microscop pe tot corpul. Sa vad daca am paraziti sau altceva pe corp care ar putea sa mi provoace intepaturi. Intepaturile sunt usoare pe coro, dar foarte dureroase la picioare si mai ales pe talpa. Nu reusesc sa dorm. Am ajuns la psihiatru si iau tratament. Nu stiu in ce directie sa o iau. Cui sa ma adresez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Se repeta intrebarea. Daca ai fost la vreo 4 specialisti si nu au gasit nimic, e destul de usor de inteles ca in realitate nu se intampla ce descrii aici.Parazitii care stau pe pielea umana sunt fie paduchii fie puricii sau capusele.I-ai fi vazut cu ochiul liber.

| 4evergentleman a răspuns:

E ceva pe fond psihologic

| LaviniuA a răspuns:

In calitate de user TPU va recomand aplicatii topice cu creme hipoalergice, precum Lipikar Baume AP+. Daca apa e dura, puneti un filtru de dus.
La neurolog se poate face si emg.