| Iulia15 a întrebat:

De ceva timp mi-au aparut niste chestii albe pe firele de par, si din cate se pare acestea urca de la radacina pe firul de par. Au forma de cilindru, si nu sunt lindii, pentru ca nu pusca sau ceva. Sunt doar niste chestii fara viata care imi face parul sa arate foarte inestetic! Stiti ceva solutii pentru a scapa de ele? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgiana9022 a răspuns:

Buna iti dau mai multe masti pentru par u o foleti pe care o vrei happy dupa ce te speli pe cap aplica un pahar de bere pe par nu clati! mirosul dispare singur pune la fiert intr-un litru de apa 3 pumni de flori de musetel. dupa ce apa a fiert strecoara ceaiul adauga sucul de la o lamaie si lasa-l la racit clatestete pe par cu el happy amesteca 6 linguri de ulei de masline cu sucul de la o lamaie dupa spalare aplica acest balsam pe par acoperal cu un prosop 30min ca sa actioneze apoi clateste parul cam ata stiu si asta am incercat si eu si a merswinking :X bafta

| Iulia15 explică (pentru georgiana9022):

O sa merg pe mana ta, si va spun saptamana viitoare ce am rezolvat. Mersi!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Si eu totusi cred ca sunt lindii dar moarte, uscate deja! --- ca sa te cureti trebuie ' sa faci munca de sisif ( fiecare fir in parte!). Ar mai fi solutia tunsului scurt.

| Alyra a răspuns:

Dacă sunt pe firele de păr(adică nu pe scalp), ai putea să te piepteni cu un pieptene cu dinţi deşi.