| laudima22 a întrebat:

De ceva timp mi-au apărut "PPP" Papule perlate peniene, niste bubițe albe in jurul capului penisului. Inainte nu le aveam și simțeam usturime. De ce au apărut acum?! Acum ceva timp sa zic am avut un contact sexual cu o femeie mai matură puțin, dar ca sa zic așa m-am oprit, n-am băgat "lemnul în sobă" cum s-ar zice, doar câteva atingeri la vaginul ei. A, și fără prezervativ, oare asta sa fie problema? Eram amândoi puțin amețiți. Mă repet, nu era fată, femeie matură. Totul este adevărat! Nu este minciună. Mulțumesc! Eram mult prea excitat după aceea m-am dus la analize le-am făcut și nu mi-a ieșit nimic. Toate erau bune! Asta cu 1 an în urmă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

rolling on the floor

Mergi la doctor, bro

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.
Înțeleg prin ce treci, am întâmpinat cu cineva apropiat acest virus care face parte din familia HPV, persoanei respective i-a trecut în urma unui tratament primit de la un medic specialist urolog.
Îți recomand să nu pierzi timpul așteptând răspunsuri aici, deoarece nu o să-ți răspundă niciun medic specialist, poate cei care vor răspunde îți vor răspunde din punctul de vedere al experientei lor.
Ia măsuri urgente și mergi la control, fiindcă este ceva ce poate degenera care poate duce până la imposibilitatea de a mai face copii.
O seară frumoasă și sper să faci alegerea corectă! Multă sănătate!

| laudima22 explică (pentru CiobotaruValentin):

Salut, am fost la control. Adică mi am făcut analizele de sânge. Și i-am spus la doctor despre treaba asta. Și nu mi-a ieșit nimic, după a zis că mă m***sturbez mult prea des. și că de la asta ar fi

| CiobotaruValentin a răspuns (pentru laudima22):

Revin.
Mergi la mai mulți doctori sau clinici private, mai ales că spui că te confrunți cu problema de 1 an de zile. Cercetările pot continua dacă tu încă ai probleme, nu e musai 1 singură părere de luat în considerare.
O seară frumoasă!